Ruszył PO Pomoc Żywnościowa Podprogram 2016

Do magazynu Banku Żywności w Słupsku trafiły już pierwsze dostawy żywności w ramach PO PŻ Podprogram 2016.
Celem PO Pomoc Żywnościowa 2014 – 2020 jest pomoc żywnościowa dla osób najbardziej potrzebujących w formie paczki lub posiłku. Program współfinansowany jest z Europejskiego Funduszu Pomocy Najbardziej Potrzebującym. Aktualnie też trwa nabór i są zawierane umowy z organizacjami lokalnymi, które zajmą się bezpośrednią dystrybucją żywności wśród osób najbardziej potrzebujących do 30 czerwca 2017r. Wkrótce zamieścimy pełną listę organizacji, które zawarły z nami umowę na realizację tego działania.

W ramach Podprogramu 2016 wydawane będą następujące artykuły żywnościowe:
makaron jajeczny
ryż biały
herbatniki
mleko UHT
ser podpuszczkowy dojrzewający
groszek z marchewką
fasola biała
koncentrat pomidorowy
powidła śliwkowe
gulasz wieprzowy z warzywami
filet z makreli w oleju
szynka drobiowa
cukier biały
olej rzepakowy

Paczkę żywnościową lub posiłek mogą otrzymywać osoby najbardziej potrzebujące, których dochód nie przekracza 150 % kryterium dochodowego, uprawniającego do skorzystania z pomocy społecznej tj. 951 zł dla osoby samotnie gospodarującej oraz 771 dla osoby w rodzinie. Aby taką paczkę otrzymać pierwsze kroki należy skierować do właściwego terytorialnie ośrodka pomocy społeczne i odebrać skierowanie. Osoby bezdomne mogą korzystać z pomocy po złożeniu stosownego oświadczenia bezpośrednio w lokalnej organizacji dystrybuującej żywność.

Poza dystrybucją żywności lokalne organizacje partnerskie będą realizowały w regionie swojego działania działania towarzyszące dla osób korzystających z pomocy żywnościowej. Będą to m.in. warsztaty doradztwa zawodowego, warsztaty coachingowe i komunikacji interpersonalnej, doradztwo dla osób współuzależnionych, doradztwo psychologiczne, reintegracja społeczno – zawodowa, spotkania informacyjno – edukacyjne dla samotnych matek, pomoc w utrzymaniu higieny osobistej osobom bezdomnym, tworzenie zespołów wolontariackich na potrzeby lokalnej społeczności, w tym zaangażowanie w pomoc przy dystrybucji żywności.
W ramach działań towarzyszacych Bank Żywności w Słupku przeprowadzi także dla beneficjentów pomocy żywnościowej cykl warsztatów dietetycznych, kulinarnych oraz edukacji ekonomicznej.

logo z flaga jpg po pz logo jpg
logo_mpips_nowe Logo BA
Kategoria: Aktualności, POPŻ 2016