Zbiórka Żywności „Podziel się posiłkiem”

ZBIÓRKA ŻYWNOŚCI PODZIEL SIĘ POSIŁKIEM W SKLEPACH I INTERNECIE – TO NIEZWYKLE PROSTA POMOC DLA TYSIĘCY DZIECI W POLSCE

Już 23-24 września odbędzie się kolejna Ogólnopolska Zbiórka Żywności Podziel się Posiłkiem. W ramach akcji, każdy może ufundować posiłek dla potrzebujących dzieci. Wystarczy kupić kilka dodatkowych produktów i przekazać je wolontariuszom w prawie 3000 sklepów w całej Polsce.

Print

Tegoroczna Ogólnopolska Zbiórka Żywności Podziel się Posiłkiem odbędzie się w dniach 23 – 24 września w 456 miejscowościach w całej Polsce. Weźmie w niej udział prawie 40 000 tysięcy wolontariuszy, którzy będą odbierać produkty od darczyńców przy kasach blisko 3 tysięcy sklepów [1].

Celem zbiórki, jak co roku, jest wparcie dzieci i ich rodzin w powrocie do szkoły. Zebrana żywność trafi najpierw do magazynów Banków Żywności, gdzie zostanie posortowana, zważona i policzona, a następnie przekazana lokalnym organizacjom które na co dzień zajmują się dożywianiem dzieci tj.: szkoły, świetlice, towarzystwa przyjaciół dzieci oraz stowarzyszenia pomagające najbiedniejszym dzieciom oraz młodzieży.

„Początek roku szkolnego to trudny okres. Rodzice i opiekunowie zwykle stają przed trudnymi wyborami – czy kupić szkolne przybory, jesienne ubrania, czy przygotować posiłki dla dzieci. Dlatego, co roku w partnerstwie z firmą Danone organizujemy zbiórkę żywności Podziel się Posiłkiem. Szacujemy, że uda nam się zgromadzić produkty spożywcze,  z których będzie można przygotować milion posiłków dla dzieci. Zachęcamy do przekazywania oleju, płatków śniadaniowych, mleka UHT oraz przetworów mięsnych, warzywnych i owocowych, czyli produktów z długą datą przydatności do spożycia”, mówi Marek Borowski, Prezes Federacji Polskich Banków Żywności.

Przez ostatnie 13 lat, w ramach Programu Podziel się Posiłkiem, realizowanego przez Banki Żywności wspólnie z firmą Danone, udało się przekazać już ponad 16 milionów ciepłych posiłków!

Pomóc można również online. Wystarczy wejść na charytatywni.allegro.pl i kupić paczkę z produktami spożywczymi za 5, 10, 15 i 50 zł. Każda paczka to odpowiednio 3, 6,7 lub 15 posiłków dla dzieci [2].

O programie Podziel się Posiłkiem
Od 2003 roku program Podziel się Posiłkiem realizuje misję zmniejszenia poziomu niedożywienia wśród dzieci. Dzięki takim działaniom jak Zbiórka Żywności Podziel się Posiłkiem czy Program Grantowy, do tej pory udało się przekazać ponad 16 milionów posiłków najmłodszym Polakom. Po raz kolejny akcję można wesprzeć również on-line za pośrednictwem serwisu charytatywni.allegro.pl. Inicjatorem programu jest firma Danone, Partnerem Strategicznym i Organizatorem Zbiórek Żywności są Banki Żywności.
Więcej informacji o Programie Podziel się Posiłkiem znajdziesz na: www.podzielsieposilkiem.pl.

Kategoria: Aktualności